דף הבית
»
תעודות סל
»
תעודות סל מניות ישראל

תעודות סל מניות ישראל

שוק ההון והבורסה מושכים אליהם משקיעים רבים שנהנים מתכנון אסטרטגיות ההשקעה, ההתמודדות עם מצבי הלחץ והתפניות הבלתי צפויות, וכמובן מהרווחים, כאשר מגיעים כאלה. תעודות סל מניות ישראל הן מאפיקי ההשקעה הבטוחים והסולידיים ביותר.

הבורסה היא לא קזינו, ולא משחק הימורים. את ההשקעות כדאי לבצע בחוכמה, אך לכל משקיע יש את הדרך שלו. ישנם משקיעים שיחליטו לפנות דווקא לאפיקי השקעה בעלי סיכון גבוה, בהם עשויים להתגלות הרווחים הגדולים והמהירים, אך גם ההפסדים המרים והצורבים.

לעומתם, אסטרטגיית השקעה אחרת גורסת כי השקעה יציבה ובעלת סיכון נמוך לטווח ארוך, תניב רווחים לא מאוד גדולים אולי, אך הרבה יותר ממשיים, ותביא עמה הרבה פחות סכנות של איבוד ההשקעה. עבור מי שמאמין באסטרטגיה זו, תעודות סל הן הדרך הנכונה.

מה הן תעודות סל מניות ישראל?

תעודות סל הן הניגוד הגמור לאמרה המפורסמת, הטוענת כי לא כדאי להניח את כל הביצים באותו הסל. תעודות סל הן בעצם אוסף של מניות, המאוגדות כולן ל'סל' השקעה אחד תחת פרמטר משותף אשר קובע את הירידה או העלייה בערך של כל אחת מאותן מניות, ובהתאם – של הסל כולו.

אותו פרמטר הקובע את הירידה או העלייה בערך אותן מניות הוא מדד כלשהו. כך שבעצם תעודות סל עוקבות אחרי מדדים שונים. ישנן תעודות סל אשר עוקבות אחר מדד הדולר או מטבעות זרים אחרים, ישנן תעודות סל אשר עוקבות אחר מדדים של סחורות שונות וישנן כאלו שעוקבות אחר מדדים ישראליים כמו מדד תל אביב 25 או מדד תל אביב 100.

מדד תל אביב 25 הוא דוגמא מצוינת למדד שמראה כיצד תעודות סל מניות ישראל הן השקעה יחסית בטוחה ויציבה. אותו מדד מייצג בעצם את השינויים בערכן של 25 מניות ישראליות נבחרות. כלומר, באופן מטאפורי, אתם עוקבים אחר 25 מניות שונות באותו הסל.

כדי שתהיה ירידה משמעותית בערך של תעודת הסל שלכם, כל 25 המניות הללו צריכות לרדת. כדי שתהיה עליה משמעותית – כולן צריכות לעלות. מצבים כאלה הם נדירים ביותר וקורים רק בתגובה קיצונית של הבורסה הישראלית כולה.

ברוב הזמן, מה שיקרה הוא שחלק מהמניות ירדו, חלק יעלו, והערך הכללי של המדד, המשוקלל מהתנודות של כל המניות, ישתנה בצורה מתונה. אולי תרוויחו, אבל לא הרבה בבת אחת. אולי גם תפסידו, אבל שוב – במתינות.

למי מתאימה השקעה בתעודות סל מניות ישראל?

תעודות סל מניות ישראל הן השקעה שיכולה להתאים לכל אחד. בדרך כלל ימצאו בה עניין במיוחד משקיעים מתחילים, כאלה שאינם עובדים עם יועץ השקעות צמוד ומנוסה. השקעה מסוג זה היא דרך מצוינת ולא מסוכנת להתחיל את ההיכרות עם שוק ההון, ללמוד מעט את דרכיו ההפכפכות ולהתחיל לפלס את דרככם להשקעות חכמות ומכניסות.