דף הבית
»
הרגלים פיננסים נכונים

הרגלים פיננסים נכונים

לכולם יש הרגלים רעים מהם הם מתים להיפטר. קסיסת ציפורניים, לא לסגור דלת ארון לאחר שפתחו ועוד. אך מנגד, קיימים ההרגלים הטובים שכל אחד סיגל לעצמו. גם הרגלים פיננסים.

וזה בדיוק הזמן לבדוק האם יש לכם גם הרגלים פיננסים טובים או כאלה שאתם צריכים לאמץ הנה שבעה מהם:

אל תהיו אימפולסיביים

כשאתם נכנסים לסופר או לחנות מכולת, עולם ומלואו מוצג בפניכם. בן רגע אפשר לשכוח את כל מה שאתם צריכים ולהתחיל לקנות את מה שרוצים. זאת הדרך המהירה ביותר לבזבוז כספים.

כאשר אתם יודעים שאתם צריכים לצאת לסופר, ערכו רשימת קניות מבעוד מועד ולכו לפיה. הסיכוי למעוד הוא אפסי.

החשבונות הגיעו? אל תתמהמהו

כשהעולם רק רוצה את הכסף שלכם וכל שבוע אתם מקבלים חשבונות אחרים לשלם, קל מאוד להניח את החשבונות בצד ולהגיד לעצמכם שתטפלו בהם מאוחר יותר.

ההרגל הזה משמעותי עבורכם ועבור החשבון שלכם. כשאתם מקבלים את החשבונות החודשיים, פתחו אותם באותו הרגע. כך תהיו מודעים לגובה התשלום ושלמו בהקדם האפשרי. הכל קיים באינטרנט היום, אין יותר נח מזה.

קרן פנסיה

אם אתם עובדים או עבדתם בעסק מסודר, מן הסתם שנעשתה עבורכם קרן פנסיה מטעם העסק בה עבדתם. נפגשתם עם סוכן ביטוח שהסביר לכם במספרים מה תקבלו כשתגיעו לגיל הפרישה, חתמתם על הקרן והמשכתם בעבודתכם.

הפרשה חלקית של המשכורת שלכם לטובת הימים שיבואו לאחר הפרישה היא חשובה מאוד. אם אתם לא יודעים אם קיימת לכם כבר קרן פנסיה, תמיד תוכלו לחפש בעזרת אתרי אינטרנט בשיטת איתור כספים נכונה. לכו תדעו, אולי מסתתר לכם אי שם כסף.

אל תחזיקו כסף בארנק

כסף בארנק נותן לכם את הקלות היתרה להוציא את המזומן מהארנק ולקנות דברים שלאו דווקא הייתם קונים אם נניח, לא היה לכם כסף מזומן בארנק.

חשבון כרטיס האשראי הגיע? בדקו אותו

לא תאמינו כמה טעויות יכולות להיות בחשבון כרטיס האשראי שלכם. טעויות על חשבונכם. בכל חודש, כאשר אתם מקבלים את חשבון כרטיס האשראי שלכם, בדקו כי לא חלו בו טעויות, שאין חיובים מיותרים וכי אתם אכן ביצעתם את כלל הרכישות.

הכינו תקציב חודשי

כאשר אתם יודעים מהו גובה ההכנסה שלכם, אתם יכולים ליצור לעצמכם תקציב חודשי בו אתם בעצם מחלקים את ההכנסה שלכם לתקציבים קטנים לפי הצרכים שלכם.

הביטוח שלכם בטוח?

אתם נמצאים באותה חברת ביטוח כבר שנים. מבצעים בכל שנה את אותה עיסקה, בטוחים שבחרתם בנכון ביותר. אך מה אם תגלו שלא? עשו השוואת מחירים בין כל חברות הביטוח ובדקו מה כל אחת מציעה. תוכלו לחסוך מזה המון.

אמנם לאמץ הרגלים זה לא דבר פשוט, אך אם כבר החלטתם על הרגלים חדשים- דבקו במטרה שלכם.