דף הבית
»
אפיקי השקעה

אפיקי השקעה

מידע נוסף בנושא אפיקי השקעה:

מחשבות בדבר אפיקי השקעה ובחינת האפשרויות בתחום מעסיקות אנשים אשר יש ברשותם סכומי כסף פנויים לחיסכון. צבירת סכומי כסף גדולים בחשבון העובר ושב בבנק אינה מאפשרת לבעל הכסף לצבור רווחים מסכום הכסף. פרט לכך, צבירת סכומים גבוהים של כסף בחשבון העובר ושב היא פעולה שמסכנת את הכספים, בבחינת פרצה קוראת לגנב.

אפשרויות ההשקעה העומדות בפני בעלי הכספים הן רבות, אפשר להשקיע כספים באמצעות מחלקת ההשקעות של הבנק וניתן להשקיע באמצעות חברות חיצוניות. ניתן להשקיע כספים בפיקדונות, מניות, איגרות חוב, מק"מ, ניירות ערך המירים, קרנות כספיות, חיסכון פנסיוני ותעודות סל. אפיקי השקעה נוספים אשר למצוא ברכישת נדל"ן, רכישת מטבע חוץ, צבירת נכסים והשקעות בחו"ל.

אחת הדילמות הקשות ביותר שעומדות בפני כל משקיע מתחיל ו-ותיק כאחד, היא בחירת אפיקי השקעה מתאימים. כל משקיע מעוניין להשקיע את כספו בצורה בטוחה אשר אינה מסכנת את הכסף ובמקביל מעניקה רווחים גבוהים.

התנהלות נכונה בתחום היא הכרחית בכדי להימנע מנטילת סיכונים מיותרים ומצד שני – לזהות הזדמנויות להשקעות מניבות. פנייה אל אנשי מקצוע אשר מתמחים בתחום תסייע למשקיע המתחיל לבצע את צעדיו הראשונים בתחום. גם עבור משקיע מנוסה שיודע דבר או שניים על שוק ההון, עצות כאלו יועילו מאוד.

מושגי יסוד בתחום ההשקעות

אחד המושגים הנפוצים ביותר בתחום הוא אגרות חוב או בראשי תיבות אג"ח. מדובר בתעודות אשר נרכשות מהממשלה או מתאגיד או חברה. האגרות הן למעשה התחייבות של החברה המנפיקה לשלם כספים לרוכשים במועדים קבועים.

פעמים רבות חברות אשר נקלעות לקשיים מנפיקות אג"ח ומזמינות את הציבור לרכוש אותן דרך קרנות אג"ח. הסכום אשר בו נרכשות האגרות אינו זהה לסכום אשר מקבלים עבורן וכאן טמונים הרווחים – הם תלויים בערכן המשתנה של האגרות הללו.

השקעת כספים בקרנות מסוגים שונים מהווה בחירה נפוצה עבור אלו המחפשים אפיקי השקעה בטוחה. קרנות מעניקות אפשרות לפתיחת חסכון צובר ריבית במגוון שיטות. ניתן לבחור קרנות מנייתיות, קרנות שקליות, קרנות חו"ל, קרן מחקה ועוד. קרן מנייתית היא קרן אשר צוברת נכסים וצפויה להניב רווחים בהתאם לנכסים. הקרן מנוהלת באופן מקצועי ואינה נמצאת בבעלותו של אדם אחד. מנהל הקרן עוקב בצורה צמודה על מצב הנכסים ומוכר ורוכש נכסים בהתאם לתנודות השוק.

קרנות חו"ל או קרנות מט"ח מיועדות למשקיעים אשר מחפשים אפיקי השקעות בחו"ל. הקרנות מאפשרות רכישת מניות ונכסים ברחבי העולם. חשוב לציין כי כל חברה אשר מספקת שירותי קרנות למטרת השקעה גובה דמי ניהול – כספים שמשלמים המשקיעים באופן קבוע ומועברים לטובת מאמצי החברה להשקיע את הכספים באפיק הטוב ביותר.

טרם בחירת אפיק השקעה יש לבחון את דמי הניהול אשר גובה החברה והיסטורית הרווחים של החברה ומנהל הקרן. משקיעים רבים הפסידו כספים בעקבות החלטות פזיזות בעקבות הבטחות כוזבות לרווחים גבוהים.

טיפים שימושיים למשקיעים מתחילים

קיימים כיום בשוק ההון מספר רב של אפיקי השקעה אשר טומנים בחובם רווחים ומלכודות. בשלב ההתחלתי מומלץ להיעזר באנשי מקצוע ולהשקיע באפיקים בטוחים ויציבים. עצה שימושית נוספת למתחילים היא פיזור תיק ההשקעות והשקעה בכמה אפיקים בו זמנית. השקעות יציבות הן השקעות לטווח הארוך ולעתים צריך לדעת להתאזר בסבלנות ולהמתין עד להתייצבות ערך הנכס. אפיקי השקעה אשר מבטיחים רווחים גבוהים ומהירים באופן חריג, עלולים להתברר כחסרי בסיס.